Format Kitap
Barkod 9786051739816
Yayın Tarihi 2021-07-08
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 192
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Catherine Price
Çevirmen   : Selin Özkan

Telefonunuz yatmadan önce ve uyandıktan sonra elinize aldığınız ilk şey mi? Genellikle yastığınızın altında, başucunuzda ya da masanızın hemen üzerinde açık bir hâlde mi duruyor?

Telefonunuzu kazara bir yerde bıraktığınızda veya telefonunuz çekmediğinde/arızalandığında kendinizi gergin ve huzursuz mu hissediyorsunuz?

Telefonunuzla uğraşırken vaktin nasıl geçtiğini fark etmiyor musunuz?

Yeni ya da önemli bir gelişme olma olasılığının düşük olduğunu bildiğiniz hâlde gün içinde telefonunuzu defalarca kez kontrol mü ediyorsunuz?

Gecenin bir yarısı kendinizi durduramayarak baktığınız bir e-posta, mesaj ya da haber yüzünden uykusuz geceler geçirdiğiniz oluyor mu?

Telefonunuz yanınızda olmadan asansörde, sırada, otobüste nasıl vakit geçirebildiğinizi unuttunuz mu? Telefonunuzla ilgilenmeden yemek yiyemiyor, film izlemiyor ya da çalışamıyor musunuz? Uzun saatler boyunca kitap okuyabilmenin nasıl bir his olduğunu çoktan unuttunuz mu?

Eskiye nazaran odaklanma konusunda daha çok zorlandığınızı ve hafızanızın giderek zayıfladığını mı düşünüyorsunuz?

Bu sorulara verdiğiniz yanıtlar evet ise siz de toplumun çoğunluğu gibi bir akıllı telefon bağımlısısınız. Fakat sakın korkmayın, bu yaygın problemle baş etmek düşündüğünüz kadar zor değil. Ödüllü gazeteci Catherine Price, telefon bağımlılığınızdan arınmak ve sonrasında telefonunuzla daha sağlıklı bir ilişki kurmak adına sizlere adım adım takip edebileceğiniz pratik ve eğlenceli bir plan sunuyor: Dijital Detoks.

Price, bu otuz günlük detoks programıyla telefon kullanımınızı azaltmanıza yardımcı olmakla kalmıyor, aynı zamanda telefonların ve uygulamaların tasarımcılar tarafından nasıl bağımlılık yaratacak şekilde tasarlandığını, dopamin hormonunun tüm bu süreçte oynadığı rolü, teknoloji şirketlerinin bundan elde ettiği kazancı keşfetmenizi sağlıyor. Telefonunuzla harcadığınız zamanın odaklanma ve derin düşünme becerilerinize verdiği zararı bilimsel açıklamalarla da ortaya koyuyor. Akıllı telefonların hayatımıza girişi henüz çok yeniyken ve biz onlarsız bir hayat düşünemezken Dijital Detoks bize şu soruyu tekrar tekrar soruyor: Bu hayat senin, dikkatini neye vermek istiyorsun?

devamını oku..
% 40
indirim
16.50
Liste Fiyatı : 27.50
Kazancınız : 11.00
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %40 indirim