Format Kitap
Barkod 9789750741630
Yayın Tarihi 2019-12-02
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 1.Baskı
Sayfa Sayısı 240
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 160 X 220

Emeği Geçenler :
Çevirmen   : Celal Üster
Yazar   : George Orwell

Can Yayınları özel ahşap kutusu, saman dokusuna sahip şömizi ve ciltli baskısıyla Hayvan Çiftliği'ni okurlarıyla tekrar buluşturuyor.


Hayvan Çiftliği, Utku Lomlu'nun (Lom Creative) sanat yönetmenliğinde hazırlanan özel baskısı, seramik sanatçısı Hülya Sözer'in yaptığı çamurdan heykellerin yer aldığı, kitaptaki en çarpıcı sahneleri anlatan görselleriyle her edebiyat tutkununun koleksiyonunda olmayı hak ediyor.

Kitaptan en çarpıcı sahnelerin seçilmesiyle başlayan proje, Hayvan Çiftliği'nin masalsı fakat karamsar dünyasını yansıtan heykellerin yapılmasıyla devam etti. Boyutları 10-30 cm arasında değişen heykellerin her biri seramik çamurundan yapıldı ve yaklaşık iki aylık bir sürecin sonunda ortaya çıktı. Orwell'in kaleminden çıkan karakterlerin kişiliğini kusursuz bir şekilde betimleyen bu çamurdan heykeller, seçilen sahnelere uygun kurgularla fotoğraflandı.

George Orwell'in modern zaman fablı Hayvan Çiftliği, koleksiyonerler için hazırlanan bu özel baskısıyla bir kez daha okurlara kapılarını açıyor.

George Orwell'in Can Yayınları'ndaki diğer kitapları: Bin DokuzYüz Seksen Dört (1984), Burma Günleri (2004), Aspidistra (2005), Paris ve Londra'da Beş Parasız (2015), Boğulmamak İçin (2015), Wigan İskelesi Yolu (2016), Papazın Kızı (2017).

GEORGE ORWELL, 1903'te Hindistan'ın Bengal eyaletinin Mon¬ti¬hari ken¬tinde doğdu. Ailesiyle bir¬lik¬te İn¬gil¬te¬re'ye dön¬dük¬ten sonra, öğ¬re¬ni¬mi¬ni Eton College'de ta¬mam¬ladı. Ger¬çek adı Eric Art¬hur olan Orwell, 1922-1927 yılları arasında Hin¬dis¬tan İmpa¬ra¬tor¬luk Po¬li¬si ola¬rak görev yaptı. An¬cak, im¬pa¬ra¬tor¬luk yöne¬ti¬mi¬nin içyüzünü gö¬rün¬ce is¬ti¬fa et¬ti. 1950'de yayımla¬dı-ğı Shooting An Elephant (Bir Fili Vurmak) adlı ki¬tabı, sömürge me¬mur¬larının dav¬ranışlarını eleş¬ti¬ren ma¬ka¬le¬le¬rin der¬le¬me¬si¬dir. İkinci Dünya Sava¬şı'nın son¬la¬rı¬na doğ¬ru yazdığı Hayvan Çiftliği, Sta¬lin re¬ji¬mi¬ne karşı sert bir taş¬la¬madır. Or¬well'in en çok tanınan yapıtlarından Bin Dokuz Yüz Seksen Dört, bi¬lim¬kur¬gu türünün kla¬sik örnek¬le¬rin¬den bi¬ri ol¬manın yanı sı¬ra, mo-dern dün¬ya¬yı pro¬tes¬to eden bir ro¬man¬dır. Burma Günleri ise, Orwell'in Bur¬ma'da¬ki (bugünkü Myanmar) İn¬gi¬liz sö¬mür¬ge¬ci¬li¬ği¬ni di¬le getirdiği ilk ki¬tabıdır. Orwell, 1950'de Lond¬ra'da öldü.

CELÂL ÜSTER, 1947'de İstan¬bul'da doğ¬du. İngiliz Erkek Lisesi, Robert Academy ve İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü'nde öğ¬re¬nim gördü. İlk çevirileri Yeni Dergi'de ya¬yımlandı. 1983'te George Thomson'ın Tarihöncesi Ege adlı yapıtının çevirisiyle Yazko Çeviri dergisinin Azra Erhat Ödülü'ne değer görüldü. Jaroslav Hašek'ten George Orwell'e, D.H. Law¬rence'tan Iris Murdoch'a, Juan Rulfo'dan Jorge Luis Borges'e, Mario Vargas Llosa'dan John Berger'e Paulo Coelho'dan Roald Dahl'a pek çok yazarın yapıtlarını dilimize ka¬zan¬dırdı.

devamını oku..
Etiketler : Edebiyat
Kategori : Edebiyat - Diğer
% 35
indirim
97.50
Liste Fiyatı : 150.00
Kazancınız : 52.50
Temin Süresi : 1 Gün
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim