Format Kitap
Barkod 9789750808104
Yayın Tarihi 2020-08-28
Yayın Dili Türkçe
Baskı Sayısı 12.Baskı
Sayfa Sayısı 312
Kapak Karton
Kağıt 2.Hamur
Boyut 135 X 210

Emeği Geçenler :
Yazar   : Ingeborg Bachmann
Yazar   : Can İlkkurşun

Ingeborg Bachmann'ın Ölüm Türleri başlığı altında yazmayı tasarladığı bir dizi romanın tamamlayabildiği ilk ve tek bölümü; mutlak aşkın ve birey olma savaşımının romanı Malina, yaşadığımız çağa ilişkin ağrılı bir öngörü taşır. Savaşın ilan edilmeyen fakat insanların iç dünyasında yaşamını sürdüren varlığına dikkat çeken Bachmann büyük kıyımların temelinde de insanın insanı içten içe öldürdüğü günlük cinayetlerin yattığına işaret eder: Savaş ve barış yoktur, sadece savaş vardır.
İnsanlık durumunu, bugün doğruluğunu kanıtlayan şu rafine sözlerle tanımlar Avusturyalı yazar: Faşizm, atılan ilk bombalarla başlamaz... Faşizm, erkekle kadın arasındaki ilişkide başlar.
Malina: Duyarlığı dilin en uç sınırlarına dek genişleyen bir proto-feminist klasik.

Yaşayacak bir Niçin'i bulunan, hemen hemen tüm Nasıl'lara dayanabilir.

Bu yüzyılda ülkemizin [Avusturya'nın] ürettiği en zeki ve en önemli kadın yazar. -Thomas Bernhard

Malina'nın bu dünyada kadın olmanın beklenmedik psikolojik zorlukları hakkında yazılmış herhangi bir kitapla ve bütün kitaplarla ortak bir tabiatı olduğuna dair şüpheye yer yok. Açık seçik ve kuvvetli.
-John Williams, The New York Times Book Review

Varoluşsal bir portre, umutsuz bir saplantının eseri, bir proto-feminist klasik, ve Avrupa yazınının ürettiği, kadın bilincinin en sivri yorumlarından biri. -The Nation

devamını oku..
% 35
indirim
20.80
Liste Fiyatı : 32.00
Kazancınız : 11.20
Favorilere Ekle
Ürün Satışta. %35 indirim